03.12.2023 R.
I Niedziela Adwentu

1. Dziękuję za wszystkie ofiary na tacę oraz przelewem na konto parafialne.
2. Już dzisiaj zapraszam na Roraty o godz. 7.15 jako nasze przygotowanie do Świąt Bożego Narodzenia. Zapraszam dzieci i dorosłych z lampionami. 20 minut wcześniej śpiewamy Godzinki. Roraty jako nasze rekolekcje adwentowe przeżywać będziemy wraz ze św. Wojciechem, patronem naszej Archidiecezji.
3. Dzisiaj po sumie o godz. 11.00 poświęcenie opłatków, które wzorem lat ubiegłych Radni Parafialni rozniosą po domach. Od przyszłej niedzieli w kaplicy pod chórem po Mszach Świętych i Roratach będzie można nabywać świece Caritas w cenie 25 zł duża i 15 zł mała. Fundusze przeznaczone będą na świąteczną pomoc potrzebującym w naszej parafii i diecezji.
4. Różaniec Bracki dzisiaj w kościele o godz. 15.15.
5. Z okazji jutrzejszego wspomnienia św. Barbary, patronki mieszkańców Lubkowa zapraszam na Mszę Świętą w ich intencji, która będzie sprawowana w świetlicy w Lubkowie o godz. 18.00. Z tego powodu biuro wyjątkowo w tym dniu będzie nieczynne.
6. W tym tygodniu rozpoczniemy kościelny sezon grzewczy. Główne drzwi zostaną zamknięte i zabezpieczone, a wejście do kościoła będzie przez kaplicę i krużganki.
7. Zapraszam ma spotkanie grupy charytatywnej w środę 6 grudnia po wieczornej Mszy Świętej w salce na plebanii. Spotkanie ma charakter otwarty, dlatego zapraszam każdego, kto chciałby zaangażować się w organizację czy sponsorowanie świątecznej pomocy w naszej parafii.
8. W czwartek Adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy z okazją skorzystania z sakramentu pokuty od godz. 19.00-20.00. Serdecznie zapraszam!
9. W piątek Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Zapraszam do kościoła na „Godzinę Łaski dla świata” o godz. 12.00, podczas której pomodlimy się śpiewem „Godzinek” oraz Różańcem z adoracją Najświętszego Sakramentu do godz. 13.00. W tym dniu nie obowiązuje piątkowy post.
10. Ponownie podejmujemy adwentowe dzieło pomocy dla ks. Jana Wójcika w Rohatyniu na Ukrainie. Tegoroczna pomoc trafi do rodzin wielodzietnych, osób starszych, rodzin mających niepełnosprawne dzieci, rodzin w których ktoś zginął na wojnie lub znajduje się w niewoli. Potrzebne są leki: na grypę, przeciwbólowe i przeciwzapalne, żywność: olej, makaron, kasza gryczana i manna, ryż, kawa, płatki owsiane, chemia: proszki do prania, pasta do zębów, szampon, mydło, środki czystości, nowe ubrania: bielizna termoaktywna, skarpety.

Ks. Arkadiusz Warszyński