10.12.2023 R.
II Niedziela Adwentu

1. Dzisiaj druga niedziela miesiąca, więc dziękuje bardzo za ofiary na tace gospodarczą i ofiary za opłatek.
2. Zapraszam na Roraty o godz. 7.15 jako nasze przygotowanie do Świąt Bożego Narodzenia. Zapraszam dzieci i dorosłych z lampionami. 20 minut wcześniej śpiewamy Godzinki. Roraty jako nasze rekolekcje adwentowe przeżywamy wraz ze św. Wojciechem, patronem naszej Archidiecezji.
3. W kaplicy pod chórem po Mszach Świętych i Roratach można nabywać świece Caritas w cenie 25 zł duża i 15 zł mała. Fundusze przeznaczone będą na świąteczną pomoc potrzebującym w naszej parafii i diecezji.
4. Rozpoczął się kościelny sezon grzewczy. Główne drzwi są zamknięte i zabezpieczone, a wejście do kościoła jest przez kaplicę i krużganki.
5. W czwartek Adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy z okazją skorzystania z sakramentu pokuty od godz. 19.00-20.00. Serdecznie zapraszam!
6. Ponownie podejmujemy adwentowe dzieło pomocy dla ks. Jana Wójcika w Rohatyniu na Ukrainie. Tegoroczna pomoc trafi do rodzin wielodzietnych, osób starszych, rodzin mających niepełnosprawne dzieci, rodzin w których ktoś zginął na wojnie lub znajduje się w niewoli. Potrzebne są leki: na grypę, przeciwbólowe i przeciwzapalne, żywność: olej, makaron, kasza gryczana i manna, ryż, kawa, płatki owsiane, chemia: proszki do prania, pasta do zębów, szampon, mydło, środki czystości, nowe ubrania: bielizna termoaktywna, skarpety.