26.02.2023 R.
I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

1. Dziękuję za wszystkie ofiary na utrzymanie naszej parafii. Do puszek dla poszkodowanych w trzęsieniu ziemi w Turcji i Syrii zebraliśmy 4000 zł. Za tydzień zbiórka również do puszek na dzieła pomocy misjonarzom. Na ogrzewanie zebraliśmy 19.145 zł. Serdeczne Bóg zapłać!
2. W miesiącu marcu również zbiórka ofiar w Odargowie na sprzątanie kościoła.
3. W najbliższy poniedziałek biuro parafialne będzie nieczynne, a spotkanie przygotowujące do przyjęcia sakramentu bierzmowania zostaje odwołane.
4. W tym tygodniu przypadają Dni Eucharystyczne: w I czwartek miesiąca po Mszy Świętej wystawienie Najświętszego Sakramentu, rozważanie Słowa Bożego (przynosimy Pismo Święte) i Adoracja do godz. 18.15. W I piątek odwiedziny chorych przed południem. Możliwość spowiedzi od godz. 16.30. W I sobotę Różaniec po Mszy Świętej o godz. 8.00 jako wynagrodzenie NSM.
5. Zapraszam na nabożeństwa wielkopostne: w piątki Droga Krzyżowa o godz. 16.30, w niedziele Gorzkie Żale o godz. 15.30. Za udział w nabożeństwach pasyjnych można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
6. W przyszłą niedzielę na sumie poświęcenie książeczek dla dzieci pierwszokomunijnych.
7. Przypomnienie: Zapraszamy do Jastrzębiej Góry na nauki przedmałżeńskie w naszym dekanacie w dniach 10 i 11 marca: rozpoczęcie w piątek o godz. 17.00-21.00. W sobotę od godz. 9.00 do 16.00. Narzeczeni chcący uczęszczać na nauki proszeni są o pobranie w swojej parafii specjalnej obiegówki..
9. 23 lutego zmarła w wieku 81 lat śp. Erika Stachowska, mama śp. Ks. Krzysztofa. Pogrzeb 28 lutego o godz. 11.00 w Gdańsku Stogach.

Ks. Arkadiusz Warszyński