19.02.2023 R.
VII NIEDZIELA ZWYKŁA

1.Dziękuję za wszystkie ofiary na utrzymanie naszej parafii. Dzisiaj zbiórka do puszek dla poszkodowanych w trzęsieniu ziemi w Turcji i Syrii.
2. Dzisiaj rozpoczyna się 56 Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Zachęcamy do włączenia się w modlitwę za osoby uzależnione oraz podejmowania na czas Wielkiego Postu abstynenckich i trzeźwościowych zobowiązań, które staną się dla innych świadectwem, że życie bez alkoholu jest radosnym przeżywaniem wolności.
3. W tym tygodniu Środa Popielcowa. Msze Święte o godz. 9.00, 15.00 i 17.00 (z Nowenną). Kolekta tradycyjnie przeznaczona jest na ogrzewanie naszej świątyni. W Popielec obowiązuje post ścisły, który polega na wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i spożyciu jednego posiłku do syta w ciągu dnia. Pozostałe posiłki muszą zostać ograniczone co do ilości. Ten post obowiązuje wszystkich od 18 do 60 roku życia.
4. Zapraszam na nabożeństwa wielkopostne: w piątki Droga Krzyżowa o godz. 16.30, w niedziele Gorzkie Żale o godz. 15.30.
5. Przypomnienie: Zapraszamy do Jastrzębiej Góry na nauki przedmałżeńskie w naszym dekanacie w dniach 10 i 11 marca: rozpoczęcie w piątek o godz. 17.00-21.00. W sobotę od godz. 9.00 do 16.00. Narzeczeni chcący uczęszczać na nauki proszeni są o pobranie w swojej parafii specjalnej obiegówki.

Ks. Arkadiusz Warszyński