26.05.2024 R.
NIEDZIELA TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ

1. Dziękuję za każdą złożoną ofiarę na tacę i przelewem na nasze konto parafialne.
2. Zapraszam na ostatni tydzień nabożeństw majowych: w Żarnowcu w dni powszednie o godz. 16.30 przy kapliczce
na cmentarzu do środy włącznie i dzisiaj o godz. 15.30 w kościele przed Najświętszym Sakramentem;
w Lubkowie i Odargowie przy kapliczkach o godz. 18.00; w Odargowie-Kartoszynie przy kapliczce o godz. 20.00.
3. Dzisiaj Dzień Matki. Pamiętajmy o naszych Mamach w modlitwie, spotkaniu czy wspomnieniu.
4. Od poniedziałku do piątku Biały Tydzień dla dzieci pierwszokomunijnych o godz. 17.00 z wyjątkiem czwartku.
5. W czwartek przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (Boże Ciało). Procesja uda się wg porządku:
o godz. 9.00 Msza Święta (bez kazania) i wyjście procesji następującymi ulicami: Lipową, Ogrodową, Łubinową, Na Stoku
i Klasztorną. Przy IV ołtarzu na zakończenie homilia i uroczyste Błogosławieństwo. Bezpośrednio po procesji Msza Święta (bez kazania). W tym dniu nie będzie już Mszy Świętej o godz. 16.00, a także czwartkowej adoracji.
Serdecznie proszę
o przygotowanie ołtarzy, dekoracji trasy przejścia i pomoc w nazbieraniu płatków kwiatów dla dzieci.
Próba sypania kwiatków w środę o godz. 18.00 przy kościele.
6. Przez oktawę Bożego Ciała po wieczornej Mszy Świętej adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 18.00
z nabożeństwem majowym i od soboty czerwcowym. Dni Oktawy będą zawierzeniem: chorych i cierpiących (piątek), małżonków (sobota), rodziców, którzy utracili swoje dzieci (poniedziałek), pogrążonych w nałogach (wtorek), odwróconych od Kościoła (środa), kapłanów (czwartek). Na zakończenie Oktawy poświęcenie wianków.
7. Za tydzień Rocznica I Komunii Świętej o godz. 11.00. Dzieci siadają w małych ławkach. Okazja do spowiedzi w piątek
o godz. 16.30.
8. Również w przyszłą niedzielę zbiórka na rzecz ciężko chorego, 15 letniego Michała Patok z Gniewina. Od urodzenia cierpi na dziecięce porażenie mózgowe. O wsparcie proszę w imieniu rodziców Barbary i Grzegorza Patok. Więcej szczegółów na naszych tablicach ogłoszeń.