13.10.2024 R.
XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Dziękuję za wszystkie ofiary złożone na utrzymanie naszej parafii oraz za te wpłacane na konto parafialne. Z okazji Dnia Papieskiego ofiarami do puszek wspieramy Fundację “Dzieło Nowego Tysiąclecia” pomagającej zdolnej i niezamożnej młodzieży.
2. Wyrazy wdzięczności kieruję do wszystkich uczestników Dni Fatimskich (wczoraj odbył się ostatni w tym roku) od maja do października. Dziękuję za modlitwę, obecność, ofiarowane kwiaty i przygotowanie kościoła oraz niesienie w procesji figury Matki Bożej Fatimskiej.
3. Zapraszam na nabożeństwa różańcowe: dla dzieci we wtorki i czwartki o godz. 15.30, dla dorosłych w dni powszednie
o godz. 17.30 (po wieczornej Mszy Świętej).
4. Jutro Dzień Edukacji Narodowej. Wszystkim Nauczycielem składamy jak najlepsze życzenia siły i oddania dla dzieci
i młodzieży na wzór Chrystusa Nauczyciela. Biuro parafialne jutro wyjątkowo będzie nieczynne. Nie będzie również spotkania dla młodzieży w ramach przygotowania do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania. W piątek Święto św. Łukasza Ewangelisty, patrona służby zdrowia. Zatem również serdeczne życzenia dla lekarzy, pielęgniarek i dla każdego opiekującego się chorymi, cierpiącymi i potrzebującymi.
5. 19 października w sobotę o godz. 9.00 wyjazd na Kaszuby. Jest jeszcze x wolnych miejsc.
6. Uczestników listopadowego wyjazdu na Maltę zapraszam na spotkanie organizacyjne we wtorek o godz. 18.30 w salce na plebani.
7. W minionym tygodniu zmarła nasz parafianka Jadwiga Klapczyńska z Żarnowca.
Pogrzeb odbył się w sobotę na naszym cmentarzu.