11.08.2024 R.
XIX NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Serdeczne podziękowania dla wszystkich, którzy z poświęceniem i ofiarą przyczynili się do organizacji tegorocznego Jarmarku Cysterskiego: Panu Bogu za łaskawą pogodę, stoiskom naszych wspaniałych kuchni, piekarzom licznych ciast, ekipie loterii dużej i małej, licznym sponsorom i wielu innym, o których pomocy nawet nie wiem. Wszystkim, którzy zdecydowali się przyjść, aby miło spędzić czas.
2. Powoli zbliża się czas końca wakacji, ale wciąż witamy serdecznie gości w naszej Parafii i życzymy miłego pobytu i udanego wypoczynku, powracającym do domów bezpiecznej podróży. Msza Święta w Dębkach przy ołtarzu polowym w niedzielę o godz. 19.00 do końca sierpnia. Od niedzieli 1 września wracamy do Mszy Świętej o godz. 16.00 w Żarnowcu.
3. Dziękuję za wszystkie ofiary złożone na dzisiejszą tacę gospodarczą.
4. Zapraszam na XIX Cysterskie Lato Muzyczne w Żarnowcu. Dzisiejszy koncert zagra p. Roman Perucki (organy) oraz Reprezentacyjny Zespół Artystyczny Wojska Polskiego. Ostatni koncert odbędzie się w niedzielę za tydzień o godz. 20.30 w kościele.
5. Zapraszam na sierpniowy Dzień Fatimski we wtorek 13 sierpnia. Rozpoczęcie o godz. 17.00 wspólnym Różańcem i Sakramentem Pokuty, a następnie Eucharystia. Intencje wrzucamy do skrzyneczki wystawionej w kruchcie kościoła przed Mszą Świętą.
6. W czwartek przypada Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Msze Święte w porządku niedzielnym, po których poświęcenie ziół i kwiatów. W tym samym dniu zapraszamy na koncert dialogowy „Missa pro pace” o godz. 20.00 w naszym kościele.
7. W piątek 16 sierpnia przypada wspomnienie św. Rocha – patrona Żarnowca. O godz. 17.00 Masz Święta w intencji wszystkich mieszkańców i modlitwa przy figurze Patrona w krużganku. Zapraszam na kawę i ciastko do salki parafialnej.