10.07.2022
XV NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Dziękuję za wszystkie ofiary na dzisiejszą tacę gospodarczą.
Tydzień temu na Gdańskie Seminarium Duchowne zebraliśmy 3870 zł.
2. Rozpoczął się czas wakacji. Serdecznie witamy gości i życzymy udanego odpoczynku.
W lipcu i sierpniu nie będzie Mszy Świętej o godz. 16.00.
Niedzielna Eucharystia w czasie urlopowym w Dębkach o godz. 19.00.
3. W poniedziałek będziemy obchodzić święto Św. Benedykta, patrona naszych Sióstr Benedyktynek Mniszek.
Msza Święta w kaplicy u Sióstr o godz. 11.30. Wspierajmy Siostry i ich dzieła modlitwą.
4. W środę przeżywać będziemy Dzień Fatimski. O godz. 17.00 Różaniec,
a następnie Eucharystia w intencjach zapisanych na kartkach.
5. Rozpoczynamy XVII Cysterskie Lato Muzyczne w Żarnowcu. Dzisiaj gościmy Heriberta Metzgera.
Koncerty odbywać się będą w niedziele lipca i sierpnia o godz. 20.30 w kościele.

Ponadto odpust Św. Anny z pielgrzymką pieszo-łodziową będziemy obchodzili 31 lipca,
a Jarmark Cysterski odbędzie się 7 sierpnia. Już teraz zapraszam i zachęcam do współorganizowania
tych pięknych wydarzeń tak charakterystycznych dla naszej parafii.

6. Prasa i intencje

Ks. Arkadiusz Warszyński

Czcigodni Bracia w Kapłaństwie, Drodzy Diecezjanie! Nasza wspólnota archidiecezjalna otrzymała dar nowego biskupa pomocniczego. Papież Franciszek w dniu 6 lipca mianował na ten urząd księdza Piotra Przyborka, dyrektora Wydziału Duszpasterskiego Kurii Metropolitalnej. Przyjmujemy z radością nowego pasterza i wyrażamy Bogu za niego wdzięczność. Dzieląc się tą radością, bardzo proszę wszystkich: kapłanów, osoby konsekrowane, członków wspólnot i ruchów religijnych oraz wiernych świeckich, aby otoczyć biskupa nominata modlitwą. Polecajmy go dobremu Bogu i wypraszajmy dla niego Bożą moc, aby jego posługa pasterska przynosiła obfite owoce dla dobra naszej archidiecezji.

+ Tadeusz Wojda SAC, Metropolita Gdański