07.07.2024 R.
XIV NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Trwa radosny czas wakacji, a więc witamy serdecznie gości w naszej Parafii i życzymy miłego pobytu i udanego wypoczynku z wykorzystaniem wszystkich atrakcji naszego regionu, a także ubogacenia duchowego. Msze Święte w Dębkach przy ołtarzu polowym w niedziele lipca i sierpnia o godz. 19.00. Nie ma Mszy Świętej o godz. 16.00 w Żarnowcu.
2. Dziękuję za wszystkie dzisiejsze ofiary złożone na utrzymanie naszej parafii. Za tydzień taca gospodarcza.
3. Dzisiaj rozpoczynamy XIX Cysterskie Lato Muzyczne w Żarnowcu. Pierwszy koncert organowy zagra Pan Diego Cannizzarro z Włoch. Koncerty odbywać się będą w niedziele lipca i sierpnia o godz. 20.30 w kościele. Ponadto odpust ku czci św. Anny z pielgrzymką pieszo-łodziową, będziemy obchodzili w niedzielę 28 lipca, parafialny Jarmark Cysterski tydzień później, 4 sierpnia. Zapraszam serdecznie, zawsze licznych i życzliwych sponsorów do wsparcia Jarmarku. Fanty i nagrody można składać u Pani Marii Abraham z Lubkowa (Mała Loteria) i na plebanii (Duża Loteria).
4. W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu z okazją skorzystania z Sakramentu Pokuty od godz. 19.00-20.00.
5. Również w czwartek będziemy obchodzić święto św. Benedykta, patrona naszych Sióstr. Msza Święta w kaplicy Benedyktynek Mniszek o godz. 17.30. Wspierajmy Siostry i ich dzieła naszą modlitwą. Ponadto Siostry zapraszają na weekendowe rekolekcje w klasztorze. Szczegóły i informacje o terminach podane są na tablicach ogłoszeń i internetowej stronie Sióstr.
6. W sobotę (Dzień Fatimski o godz. 17.00) i niedzielę ks. proboszcz Zbigniew Drzał z Gdańska wygłosi na Maszach Świętych homilię na temat Oblicza Pańskiego przedstawionego na Całunie Turyńskim. Będziemy mieli okazję nabyć obraz Oblicza Pańskiego, a także książkę i płytę CD na temat widzialności Boga opartą o nauczanie Pisma Świętego oraz tradycji Kościoła, autorstwa ks. Zbigniewa w cenie 40 zł. Są to cegiełki na rzecz budowy przedszkola parafialnego dla dzieci z niepełnosprawnościami w Gdańsku. Wszyscy Darczyńcy otrzymają pamiątkowy różaniec do siedmiu boleści Matki Bożej wraz z rozważaniami.
7. Zapowiedzi: Mateusz Gaffke z Brzyna i Zuzanna Pestilenc z Lubkowa oraz Kacper Marzejon ze Strzelna i Patrycja Kur z Lubkowa.