06.10.2024 R.
XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Dziękuję za wszystkie ofiary złożone na utrzymanie naszej parafii oraz za te wpłacane na konto parafialne. Do puszek na pomoc dla powodzian zebraliśmy 12.000 zł.
2. Zapraszam na nabożeństwa różańcowe: dla dzieci we wtorki i czwartki o godz. 15.30, dla dorosłych w dni powszednie
o godz. 17.30 (po wieczornej Mszy Świętej).
3. Zachęcam do włączenia się w „Morze Modlitwy” poprzez odmówienie codziennie dziesiątki różańca w intencji swojej miejscowości oraz krótkiej modlitwy z ulotek wyłożonych w kruchcie kościoła. W ten sposób przez dwa miesiące będziemy modlić się o błogosławieństwo dla ludzi, których Bóg postawił wokół nas.
4. Dzisiaj I niedziela miesiąca: Różaniec Bracki o godz. 15.15 w kościele.
5. W czwartek Adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy z okazją skorzystania z Sakramentu Pokuty od godz. 19.00-20.00.
6. W sobotę zapraszam na ostatni w tym roku Dzień Fatimski: Różaniec o godz. 17.00 i możliwość spowiedzi świętej. Następnie Eucharystia w intencjach zbiorowych i procesja z figurą Matki Bożej.
7. Za tydzień będziemy przeżywać Dzień Papieski. Ofiarami do puszek można wesprzeć Fundację “Dzieło Nowego Tysiąclecia” pomagającej zdolnej i niezamożnej młodzieży.
8. Organizujemy autokarowy wyjazd na Kaszuby w 19 października w sobotę. Zwiedzanie z przewodnikiem ponorbertańskiego kościoła i muzeum w Żukowie, Muzeum Kaszubskiego w Kartuzach oraz kościoła farnego w Kartuzach
i kościoła w Pomieczynie. Wyjazd o godz. 9.00, powrót ok. godz. 19.00. Koszt 150 zł. przy 50 osobach. W cenie obiadowy posiłek oraz kawa z ciastem. Zapisy w zakrystii.
9. W minionym tygodniu zmarł nasz parafianin Jan Lachs. Pogrzeb odbył się we wtorek na naszym cmentarzu.