02.06.2024 R.
IX NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Dziękuję za każdą złożoną ofiarę na tacę i przelewem na nasze konto parafialne.
2. Dzisiaj Niedziela Bracka. Różaniec w kościele o godz. 15.15.
3. Wczoraj zakończyliśmy Biały Tydzień Mszą Świętą w Swarzewie oraz rodzinnym piknikiem. Bardzo dziękuję za udział w tym szczególnym tygodniu, a także przygotowanie i wystrój, czystość kościoła na uroczystość I Komunii Świętej. Dar Serca przeznaczony został na spłatę nowego konfesjonału.
4. Serdecznie dziękuję za przygotowanie procesji Bożego Ciała: budowniczym ołtarzy, domownikom za przystrojenie domów i obejść, ministrantom, panu organiście, niosącym chorągwie, feretrony i baldachim, dzieciom pierwszokomunijnym i sypiącym kwiatki oraz ich opiekunom, a także strażakom za zabezpieczenie trasy przejścia.
5. Przez oktawę Bożego Ciała po wieczornej Mszy Świętej adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 18.00
z nabożeństwem czerwcowym. Dni Oktawy będą zawierzeniem: rodziców, którzy utracili swoje dzieci (poniedziałek), pogrążonych w nałogach (wtorek), odwróconych od Kościoła (środa). W czwartek na zakończenie oktawy poświęcenie wianków, a adoracja w ciszy z możliwością spowiedzi od godz. 19.00-20.00.
6. W tym tygodniu przypadają Dni Eucharystyczne: w czwartek po Mszy Świętej wieczornej modlitwa o powołania
i wspomniana wyżej adoracja, a w piątek odwiedziny chorych przed południem i możliwość spowiedzi świętej od godz. 16.30. I piątek to jednocześnie Uroczystość NSPJ. W tym dniu nie obowiązuje piątkowy post. Nabożeństwa czerwcowe wraz z wieczorną Eucharystią.
7. Dzisiaj zbiórka na rzecz ciężko chorego, 15 letniego Michała Patok z Gniewina. Od urodzenia cierpi na dziecięce porażenie mózgowe. O wsparcie proszę w imieniu rodziców Barbary i Grzegorza Patok.