01.09.2024 R.
XXII NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Dziękuję za wszystkie ofiary złożone na utrzymanie naszej parafii oraz za te wpłacane na konto parafialne. Za tydzień taca gospodarcza. W tym miesiącu zbiórka na sprzątanie kościoła w Żarnowcu.
2. Dzisiaj Niedziela Bracka. Różaniec w kościele o godz. 15.15.
3. Rok szkolny i katechetyczny rozpoczynamy jutro w poniedziałek 2 września. Tradycyjnie zapraszam nauczycieli, pracowników szkoły, dzieci i rodziców na Mszę Świętą o godz. 8.30. Pierwszoklasistów proszę o przyniesienie tornistrów z przyborami szkolnymi do poświęcenia. Możliwość spowiedzi od godz. 8.00. Wszystkim życzę sił, wytrwałości i radości z podejmowanych obowiązków i nowych wyzwań.
4. Zapraszam na pieszą pielgrzymkę do Swarzewa w sobotę 7 września o godz. 9.00. Wyruszamy spod głównego wejścia do kościoła bramą odargowską. Dołączy do nas parafia z Wierzchucina, Biołogóry, Krokowej i Tyłowa. Msza Święta w Swarzewie o godz. 17.00. O godz. 14.00 (parking przy szkole) zostanie podstawiony autobus do Swarzewa. Autobus w drodze powrotnej odwiezie do Żarnowca chętnych pielgrzymów.
5. W czwartek Adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy z okazją skorzystania z Sakramentu Pokuty od godz. 19.00-20.00.
6. Przed nami dni Eucharystyczne: w I piątek odwiedziny chorych przed południem i możliwość spowiedzi od godz. 16.30.
W I sobotę z racji wyjścia pielgrzymki wyjątkowo nie będzie Różańca po Mszy Świętej o godz. 8.00.
7. W sobotę 14 września planujemy jednodniową wycieczkę do Katedry Oliwskiej oraz na stare miasto w Gdańsku wraz z Europejskim Centrum Solidarności. Koszt 150 zł przy 50 osobach. Zapisy w zakrystii. Są jeszcze 4 wolne miejsca na wyjazd na Maltę w terminie 8-15 listopada. Serdecznie zapraszam.