21.07.2024 R.
XVI NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Trwa radosny czas wakacji, a więc witamy serdecznie gości w naszej Parafii i życzymy miłego pobytu i udanego wypoczynku, powracającym do domów radości przeżytych u nas wakacyjnych dni. Msze Święte w Dębkach przy ołtarzu polowym w niedziele lipca i sierpnia o godz. 19.00. Nie ma Mszy Świętej o godz. 16.00 w Żarnowcu.
2. Dziękuję za wszystkie dzisiejsze ofiary złożone na utrzymanie naszej parafii.
Dzisiaj po sumie i po Mszy Świętej w Dębkach poświęcenie samochodów i innych pojazdów z okazji wspomnienia św. Krzysztofa, które obchodzić będziemy w czwartek 25 lipca.
4. Również dzisiaj odbywa się kiermasz charytatywny obrazów, ceramiki i innych przedmiotów rękodzieła artystycznego prowadzony przez wolontariuszy Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie. Dochód przeznaczony jest na budowę studni w Południowym Sudanie. Budowanie studni było też współfinansowane przez uczestników Jarmarku Cysterskiego w ubiegłych latach.
5. Zapraszam na XIX Cysterskie Lato Muzyczne w Żarnowcu. Dzisiejszy koncert organowy zagra Pan Ugo Spanu z Włoch. Koncerty odbywać się będą w niedziele lipca i sierpnia o godz. 20.30 w kościele.
6. Zapraszam serdecznie, zawsze licznych i życzliwych sponsorów do wsparcia Jarmarku. Fanty i nagrody można składać u Pani Marii Abraham z Lubkowa (Mała Loteria) i na plebanii (Duża Loteria).
7. W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu z okazją skorzystania z Sakramentu Pokuty od godz. 19.00-20.00.
8. W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy Odpust ku czci św. Anny (program w załączniku). Serdecznie zapraszamy. Odpust poprowadzi ks. Robert Zieliński, prorektor Gdańskiego Seminarium Duchownego.
9. Zapowiedzi: Jarosław Lieske z Lubkowa i Agata Piperska z Wierzchucina.