Nowenna do Matki Bożej Bolesnej

W środy o godz. 17.00 odbywa się nowenna do Matki Bożej Bolesnej przed zabytkową pietą w ołtarzu bocznym kościoła (XV wiek).

Bądź pozdrowiona Maryjo, boleści pełna, Ukrzyżowany z Tobą
Najboleśniejsza Ty między niewiastami, I bolesny Owoc żywota Twojego Jezus.
Święta Maryjo, Matko Ukrzyżowanego Uproś nam, krzyżującym Syna Twojego
Łzy pokutne teraz i w godzinę śmierci naszej. Amen.

Akt zawierzenia Żarnowieckiej Matce Bożej Bolesnej

Bolesna Pani Pomorskiej Ziemi od wieków czczona w Żarnowieckiej Piecie, zawierzamy Twemu Macierzyńskiemu Sercu, krwawiącemu nad naszą obojętnością wszystkie rodziny. Rozpal w każdym sercu powierzonemu Twej trosce tęsknotę za bliskością z Bogiem, szczerą pokutę, regularne i pełne uczestnictwo w Najświętszej Ofierze Ciała i Krwi Twojego Syna.

Bolesna Opiekunko naszych sumień, z matczyną cierpliwością rozpalaj tlące się w nas iskierki pobożności i dobra. Pomóż nam przyjąć bolesną prawdę o nas samych, byśmy nie zwątpili, że Bóg jest Miłością. Matko milcząca w ogromie bólu nad naszą ludzką niestałością, przyjdź z Jezusem do naszych serc i uczyń cud przemiany.

Pragniemy Tobie, Maryjo, zawierzyć wszystko, co przyniesie czas. Miej w opiece kapłanów, siostry zakonne, całą parafię, władze samorządowe i wszystkich przychodzących przed Twój święty wizerunek. Tylko Ty potrafisz przeniknąć każde serce. Tylko Ty potrafisz dotknąć z matczyną delikatnością tego wszystkiego, co boli, co po ludzku jest nie do udźwignięcia. Matko zamyślona nad zbawczym dziełem Twojego Syna przeniknij Twą miłością każdego z nas. Wyproś ducha jedności i zgody w rodzinach i wszystkich środowiskach naszego życia. Broń nas od nieszczęść. W chwilach bolesnych obdarz ewangeliczną nadzieją, a w godzinie śmierci niezachwianą ufnością w Boże Miłosierdzie.

Amen.