PROGRAM CARITAS POLSKA
„RODZINA RODZINIE”

Program Caritas Polska „Rodzina Rodzinie” – Parafia Żarnowiec wspiera Rodzinę w Syrii.

Od kwietnia br. jako wspólnota parafialna włączyliśmy się w projekt realizowany przez Caritas Polska pod nazwą: Rodzina Rodzinie. Przez okres 6 miesięcy wspieramy materialnie kwotą 510 zł Marie Yacoub Bandek, mieszkankę Aleppo w Syrii.
Ma ona 66 lat i mieszka ze swoją 56-letnią siostrą Jackline w tym tak bardzo dotkniętym i zniszczonym wojną mieście.
Obie są w dramatycznej sytuacji. Są bardzo ubogie, a w skutek walk w Aleppo ich problemy się pogłębiają. Wzrost cen żywności sprawia, że realnie grozi im głód. Potrzebują wsparcia finansowego, aby móc kupić jedzenie, opłacić koszty związane z wynajmem mieszkania czy dostępem do prądu z prywatnych generatorów. Rodzina otrzymała już półroczną pomoc w ramach „Rodzina Rodzinie”, teraz trwa zbiórka na kolejne 6 miesięcy wsparcia.
    Pragnę wszystkim podziękować za wrażliwość serca i ludzką solidarność z cierpiącymi oraz zaprosić do obejrzenia filmu
w internecie pt. RAPORT Z ALEPPO, który ukazuje pomoc z naszej strony, jaka dociera do Aleppo w ramach tego projektu.

ks Krzysztof