PIESZA PIELGRZYMKA DO SWARZEWA

Tradycyjnie już w pierwszą sobotę września, tym razem 3.09.2016 roku wyruszyła z Żarnowca po raz 22 piesza pielgrzymka do Swarzewa. W grupie około 50 pątników rozpoczęliśmy w Żarnowcu nasze pielgrzymowanie o godz. 9.00. Na trasie dołączały do nas kolejne grupki pielgrzymów. W Krokowej dołączyła do nas grupa parafian krokowskich i odtąd w grupie około 200 osób pielgrzymowaliśmy do Swarzewa. Dwukrotnie; najpierw w Sulicicach, a potem za Starzyńskim Dworem zatrzymaliśmy się na przerwę podczas wędrówki. Podczas drugiego postoju zastaliśmy przygotowane przez gościnnych gospodarzy stoły z poczęstunkiem. Do Matki Bożej w Swarzewie dotarliśmy przed godziną 16.00. Msza św. w Swarzewie o godz. 17.00 była okazją, aby raz jeszcze przez pośrednictwo Maryi polecać Panu Bogu te wszystkie intencje, z jakimi pielgrzymowaliśmy z Żarnowca.