PIELGRZYMKA ŚW. ANNY 2016

Nasze tegoroczne pielgrzymowanie na odpust św. Anny odbywało się w tym roku tradycyjnie w sobotę 23 lipca, ale nietypowo bo przed południem.
O godz. 10.00 wójt Gminy Gniewino Zbigniew Walczak powitał wszystkich pielgrzymów na pomoście w Nadolu, następnie pielgrzymi na łodziach wyruszyli przez Jezioro Żarnowieckie do Lubkowa. Tam powitani na pomoście przez wójta Gminy Krokowa Henryka Doeringa wyruszyli następnie pieszo drogą polną do kościoła w Żarnowcu, gdzie o godz.12.00 rozpoczęła się uroczysta Eucharystia.
Pielgrzymowaniu w tym roku przewodniczył ks.Jerzy Kunca, proboszcz Fary Puckiej, który 14 lat temu jako żarnowiecki proboszcz był jednym ze współorganizatorów tego pielgrzymowania. Ks. Jerzy przewodniczył też mszy św. i wygłosił homilię.